Anasayfa / Business / iPhone 8’in maliyetini artıracak özellikler

iPhone 8’in maliyetini artıracak özellikler

iPhone 8’in maliyetini artıracak özellikler

Apple’ın yeni amiral gemisi ile ilgili iddialar gelmeye devam ediyor. Daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran isimler ve firmalar telefon ile ilgili bilgiler paylaşıyor. Apple’ın patent başvurusu iPhone 8 ile ilgili yeni ipuçları veriyor. İşte iPhone 8’in tanıtılacağı tarih ve cihazında yer alması muhtemel özellikler…
Tanıtım tarihi yaklaştıkça ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yeni iPhone modeli hakkındaki iddialar da sıklaşıyor.
Ünlü sızıntı kaynağı Slashleaks tarafından paylaşılan ve kılıf takılmış iPhone 8’e ait olduğu iddia edilen yeni cihaz hakkında ipuçları da barındırıyor. Örneğin sızan görselde dikey konumlandırılmış çift kamera sönsörü dikkat çekiyor.
Geçen aylarda ABD basının Apple’a yakın kaynaklara dayandırıdığı haberlerde teknoloji devinin yeni modeli iPhone 8’in gecikebileceği iddialarına yer verilmişti.
Daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünleri ile ilgili başarılı tahminleri ile adını duyuran teknoloji analisti John Gruber, bu gecikmenin nedenini açıkladı.
Gruber’e göre, telefon, kablosuz şarj teknolojisi yüzünden planlandığı gibi Eylül ayında tanıtılacak ancak gecikmeli bir şekilde piyasaya sunulacak.
Gruber’in Twitter’dan paylaştığı mesajlara göre, iPhone 8 serisi, kablosuz şarj teknolojisini destekleyen ve desteklemeyen iki ayrı model olarak satışa çıkabilir.
Destek sunan ürün ise diğerine kıyasla daha geç bir tarihte raflardaki yerini alabilir.
ABD merkezli teknoloji devi Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone 8’in lansman tarihi geçtiğimiz haftalarda sızmıştı. Daha önce Apple’ın henüz tanıtmadığı ürünler ile ilgili yaptığı başarılı tahminler ile adını duyuran teknoloji analisti Benjamin Geskin şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı lansman tarihini Twitter hesabı üzerinden duyurmuştu.
Geskin’in iddiasına göre, Apple’ın yeni iPhone lansmanı 17 Eylül’de gerçekleşecek. Aynı iddiaya göre, iPhone 8’in satışına 25 Eylül’de başlanacak.
Peki Apple’ın son iPhone modeli iPhone 8’in fiyatı ne olacak? iPhone 8 kullanıcılarına neler sunacak? İşte iPhone 8 ile ilgili sıkça dile getirilen iddialar…
Hindistan merkezli ana iPhone tedarikçilerinden olan Wistron, geçtiğimiz haftalarda Apple’ın yeni nesil iPhone modelleri (iPhone 7S, iPhone 7S Plus ve iPhone 8 Pro) ile ilgili sıkça dile getirilen iddialardan birini doğrulamıştı.
Wistron’un CEO’su Robert Hwang, yeni modellerin kablosuz şarj teknolojisini destekleyeceğini açıklamıştı.
Bloomberg’in şirkete yakın kaynaklara dayandırdığı habere göre, Apple, iPhone ve iPad gibi mobil cihazlarında yapay zeka görevlerini yerine getirmesi için özel bir çip geliştiriyor.
Söz konusu çipin, iPhone’ların pil ömrünü ve genel performansını artırması bekleniyor.
iPhone 8’de Touch ID içermeyen bir sanal ana ekran tuşu olacak.
Timothy Arcuri’ye göre, iPhone 8’de Android benzeri bir gelişmiş yüz tanıma sistemi olacak.
En dikkat çeken iddia ise Apple’ın yıldönümüne özel iPhone serisindeki rakamlara son verecek olması.
Başka bir deyişle iPhone 7 ile bir devir kapamıyor. Yani iPhone 8 yerine iPhone Pro geliyor.
Teknoloji meraklılarını heyecanlandıran başka bir iddiaya göre, bu model tamamen dokunmatik ekrandan oluşacak.
iPhone Pro’da çok ince bir tasarım ve hızlı şarj olacak.
3 GB RAM’e ev sahipliği yapmasına kesin gözüyle bakılan modelde 16 MP kamera olması bekleniyor.
Su geçirmeyen yapıda olacağı da iddia edilen (Apple iPhone 7 ve 7 Plus’ta suya dayanıklılık özelliği getirmişti ama bu su geçirmez anlamına gelmiyor) telefonda kulaklık girişinin de olmayacağı konuşuluyor. Tasarımının ise neredeyse kusursuz olması bekleniyor.
Yatırım bankası Goldman Sachs iPhone 8’in ABD’de bin dolarla satışa çıkarılacağını iddia etmişti.
Aynı iddiaya göre, OLED ekran, wireless şarj, fiziksel home tuşunun ekrana taşınması ve kameraya gelecek yeni özellikler, iPhone 8’in maliyetini 100 ila 150 dolar arasında artıracak.

About umutnet

Check Also

Simple Ways To Reduce Your Unwanted Wrinkles!

Don’t act so surprised, Your Highness. You weren’t on any mercy mission this time. Several …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir